دُرج
X
تبلیغات
زولا

دُرج
وب نوشت سعید فانیان 
اشتراک گذاری
معرفی سایت برای دوستان
گالری عکس


برای نمایش تصاویر گالری کلیک کنید


  روز معلم فرصت خوبی است برای یادآوری جایگاه مهم و سازنده معلم،  تکریم مقام معلم  و  اهمیت علم آموزی  برای حال و آینده کشورمان ، با اینکه از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی  روز شهادت معلم انقلاب استاد مرتضی مطهری بنام روز معلم نامگذاری شد ه است با  این همه  جایگاه و شان معلمان حتی در رسانه های گروهی که عامل توسعه  و مبلغ فرهنگ تکریم معلم هستند جایگاهی مطابق با شان و اهمیت آنان نیست .

 در سالهای اخیر مواردی از ایثارگریهای فوق العاده معلمان در به خطر انداختن جانشان برای حفاظت و مراقبت از دانش آموزان  وکودکان این مرز و بوم در رسانه ها انعکاس خوبی یافته است. اما این همه تنها گوشه ای از ایثار این قشر عزیز و محترم است  .چه بسیار معلمانی که طی سنوات فعالیت شان با کلام و بیان یا مهمتر از آن رفتار خود هدایت گر صدها دانش آموز و دانشجو شده اند و تاثیری شگرف و سهمی زیاد در روند حرکت جامعه خود داشته اند. آنهایی که تعلیم و تربیتشان مسیر زندگی نوآموزان ، دانش آموزان و دانشحویان را ترسیم کرده اندو در نتیجه نقشی بی بدیل در آینده کشورداشته و دارند . شاید در مراودات اجتماعی به دلیل صنعتی شدن زندگی ها و گسترش سایه های شهر نشینی بر جنبه های مختلف زندگی جلوه های  احترام به معلمان کم رنگ تر شده باشد ولی  اهمیت نقش آنان به مراتب بیشتر شده است ، در هدایت و راهنمایی دانش آموزان و دانشجویان   همچنین در آگاهی بخشی نسبت به فرایندهای تخریب گر و منحرف کننده که امروزه از اهمیت زیادی در جهت یابی درست این قشر برخوردار است.

 واقعیت این است که با همه شعارهایی که در رسانه ها منعکس میشود ، اکثر رسانه ها سهمی که به طرح و تبلیغ یک هنرپیشه نوظهور در سینما و تلویزیون میدهند طی سال به صدهامعلم نمیدهند . نیازی به توضیح نیست که پاسداشت و حرمت گذاری به معلم احترام به علم ، تربیت و به آینده کشور است . از خداوند متعال  برای معلمان این مرز و بوم  سلامتی  ، دلخوشی و سربلندی و حرمت  مستمر آرزو میکنم.

[ شنبه 11 اردیبهشت‌ماه سال 1395 ] [ 09:51 ق.ظ ] [ سعید فانیان ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

آرشیو مطالب
آمار سایت
تعداد بازدید ها: 216544