دُرج
X
تبلیغات
کالج کارآفرینی تیوان

دُرج
وب نوشت سعید فانیان 
اشتراک گذاری
معرفی سایت برای دوستان
گالری عکس


برای نمایش تصاویر گالری کلیک کنید


       بعد از مدت ها جمعی از دوستان عزیز و محترم را با قرار و مداری که گذاشته بودیم زیارت کردم .

یاد شعر معروف سهراب سپهری ( صدای آب ) افتادم شعری که بارها خوانده و شنیده ایم و هر بار لطیف تر و پر معنا تر برایمان جلوه کرده است.

  . . مادری دارم بهتر از برگ درخت . دوستانی ،بهتر از آب روان و خدایی که در این نزدیکی  است .

 شاید سعدی شاعر بزرگ ایران زمین بیشترین  استفاده را از کلمه دوست برده و پر معناترین ابیات در وصف دوست و گرانبهایی دوستی سروده است . شعرهایی که با خواندن آنها حس خوبی به خواننده دست میدهد برخلاف داستان ها و فیلم ها و سریال های داخلی و خارجی که سراسر غم ، اندوه نامردی ، نامرادی و بی اعتمادی افراد نسبت به هم در آنها موج میزند  .

    آنها که خوانده ام همه از یاد من برفت   الا حدیث دوست که تکرار می کنم   

  سعدی جای دیگری میفرماید :

    زنده شود هرکه پیش دوست بمیرد        مرده دل است آنکه دوست نگیرد

   همچنین میفرماید :

  از هرچه میرودسخن دوست خوشتر است  پیفام آشنا سخن روح پروراست 

 البته حضرت سعدی از دوست سخن ها گفته است و در این باره شعرهای نغز و ابیات ناب بسیار دارد .

 دوستی و دوست داشتن از روی شناخت و معرفت و ادای حق دوست و دوستی طبعا از مختصات و ویژگی های انسان های متعادل است ، امیدوارم همه از این صفت انسانی و نعمت خدا دادی بنحو احسن بهرمند شویم .

 حافظ هم میفراید :

       اوقات خوش آن بود که با دوست بسر شد                                                                            باقی همه بی حاصلی و بی خبری بود [ چهارشنبه 30 بهمن‌ماه سال 1392 ] [ 05:59 ب.ظ ] [ سعید فانیان ]

  ایرانیان خارج از کشور سرمایه ای مستمر برای کشور هستند . جمعیتی حدود ۵میلیون نفر که می توانند خدمات و برکات زیادی برای کشور و زادگاهشان داشته باشند مشروط به اینکه دولت و نهادهای مسول نیز برنامه ریزی جامع ، درازمدت و پیگیر برای آنها داشته باشند . متاسفانه برنامه ریزی ها و توجهات مستمر نیستند ، گرچه طی سالیان اخیر برای جلب توجه و ارتباط ایرانیان مقیم خارج از کشور گام هایی برداشته شده است و تیلیغاتی صورت گرفته است ولی اینهمه کافی نیست پیگیری ها مستمر نیست و فراز و فرودها زیاد است . معمولا در جابجایی دولت نهادهای مختلف تا مدتی دچار کم تحرکی و برخی موضوعات مشمول کم توجهی میشوند ، پیوندهای ایجاد شده سست میشوند و مدتی برای فعال شدن دولت جدید طول میکشد .

امیدواریم در دولت یازدهم توجه بیشتر و برنامه ریزی کارآمدتری مبذول شود و امور ایرانیان دستخوش سیاست ها و اعمال سلیقه های روزمره نشود . موضوع ایرانیان مقیم خارج از کشور ، تعداد روبه افزایش آنان ، اهمیت سیاسی و فرهنگی آنان بعنوان سفیران فرهنگی کشور ، اهمیت اقتصادی آنان بعنوان سرمایه داران و سرمایه گذاران آشنا و کم توقع همه و همه موضوعات بسیار مهم برای حرکت روبه توسعه کشوراند که می بایست به آنها توجه شود، در مورد اهمیت و ابعاد وجودی ایرانیان خارج از کشور در یادداشت های بعدی بیشتر خواهیم گفت و نوشت .

[ شنبه 26 بهمن‌ماه سال 1392 ] [ 11:35 ب.ظ ] [ سعید فانیان ]

هواشناسی کشور هروقت موج فراگیری از یک وضعیت خاص هوا در جریان است و بیشتر مناطق را تحت تاثیر قرار میدهد در اصطلاح اعلام می کند یک جبهه هوای سرد یابارانی، پر فشار و . . مناطق غربی ، مرکزی یا شمالی را تحت تاثیر قرار داده است . 

 مدتی است که در اکثر برنامه های سیما از شناسنامه و دیروز ،امروز ،فردای شبکه سه تا طنز قند پهلوی شبکه آموزش ، برنامه شب آفتابی شبکه تهران  ، شما و سیمای شبکه یک بینندگان با یک جبهه مداوم حضور آقای حداد عادل مواجه اند . طی  چند ماه اخیر ایشان علاوه بر حضور غیر مستقیم رسانه ای از طریق سخنرانی های پیش از خطبه های نماز جمعه تهران یا سخنرانی های مجلس و امتال آن و حضور در سایر رسانه ها مانند  مولوی خوانی و دیگر برنامه های فرهنگی در  شبکه های متعدد رادیو ، شاهد حضور متعدد با نقش های متنوع سیاسی ، اجتماعی و فرهنگی ایشان در شبکه های مختلف  سیما بوده ایم . 

سیما قبلا در حوزه هنر با آقای رضا بنفشه خواه بازیگر و در سالهای اخیر با آقای مهران رجبی بازیگر هم همین کار را کرده است. آنها که بازیگران خوبی هم هستند در سریال های مختلف ، برنامه های زنده، جشن ها ، مناسبت های ملی و مذهبی حضور پر حجم و مکرر یافتند و همین دیده شدن های مکرر و در دسترس بودن به هر بهانه باعث شد که این بازیگران با وجود شرکت در هرنوع سریال و برنامه هیچوقت سوپر استار و نقش اول نشوند ، یابعبارتی برای نقش های مذکور از سوی تماشاگران باور پذیر نباشند . بازیگرانی هم هستند که به ندرت در سیما دیده میشوند اما پیشتازی و سوپر استاری خود را همواره حفظ کرده اند .

[ یکشنبه 20 بهمن‌ماه سال 1392 ] [ 09:44 ق.ظ ] [ سعید فانیان ]

1 2 3 >>

<

.: Weblog Themes By Iran Skin :.

آرشیو مطالب
آمار سایت
تعداد بازدید ها: 214554