دُرج
X
تبلیغات
کالج کارآفرینی تیوان

دُرج
وب نوشت سعید فانیان 
اشتراک گذاری
معرفی سایت برای دوستان
گالری عکس


برای نمایش تصاویر گالری کلیک کنید


  مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی  در بین سیاستمداران و شخصیت های سیاسی کشور در چهار دهه اخیر  از جهاتی بیشترین حضور  و ارتباط را با رسانه ها داشته است همچنین در مجموع بیشترین مطلوبیت رسانه ای را نزد مخاطبان و مرتبطین سالهای حضورش در صحنه های مختلف داشته  و این حضور از جهات مختلف قابل توجه است از جمله :

 ۱-- در بین سیاستمداران نسل اول انقلاب اسلامی بیشترین مصاحبه با نشریات و رادیو تلویزیونهای کشورهای مختلف جهان داشته است . 

 ۲-- حداقل در دو دهه از سه دهه حضور مستقیم در مسولیت های سطح اول کشور ، آقای هاشمی بیشترین حضور خبری را در  رسانه ها بویژه رسانه های بین المللی داشته و مطرح بوده  است 

 ۳-- اقای هاشمی نسبت همه سیاستمداران معاصر ایران ، قبل و بعد از انقلاب بیشترین یادداشت ، روزشمار و نشر مطالب و  نوشته ها از اوضاع و احوال و اتفاقات روز کشور  را  داشته که تا کنون ده ها جلد  از آنهاتدوین و منتشر شده است و تعداد دیگری نیز در نوبت انتشار قرار دارد .

 ۴-- با اینکه  آخرین حضور آیت الله هاشمی رفسنجانی در نمازجمعه  هفت سال قبل از فوت و در سال ۱۳۸۸ بود با این همه  تا این مقطع در بین امامان  جمعه بیشترین تعداد خطبه ها را ایراد کرده است .

 ۵-اقای هاشمی در مصاحبه ، گفتگو یا سخنرانی از طریق رسانه های مختلف نوع و نحوه خاصی از بیان مطالب را انتخاب  و  ارایه میکرد، بنحوی که ،کمترین توهین و خشونت کلامی را داشت ، حاوی بیشترین خبرها ، تحلیل ها و داده های جدید در مورد وقایع روز جامعه بود و از این لحاظ مورد توجه اقشار مختلف مردم قرار میگرفت و  از مطلوبیت بیانی بیشتری  نسبت به سایر سیاسیون کشور برخوردار بود .

[ چهارشنبه 22 دی‌ماه سال 1395 ] [ 08:01 ق.ظ ] [ سعید فانیان ]

  فرصتی دست داد تا طی یکی دو ماه گذشته چند کتابی را که مدتها مد نظر داشتم مطالعه کنم  . واقعیت این است که  به دلیل  مشغله زیاد ، حجم بالای کتابها و ده ها دلیل و بهانه دیگر چند کتاب انتخاب شده از مدتها پیش را  مطالعه نکرده بودم  و حالا از این بابت که بالاخره بهانه رفع شد و کتابها مرور شدند  خوشحالم ، با این حال یادم آمد که در گذشته و در سخت ترین و پر مشغله ترین زمانها نیز هر وقت تصمیم برای مطالعه داشتم لابلای همه گرفتاریها و به هرشکل مطالعه صورت میگرفت لذا بنظرم آمد که چند نکته را در باب توجه و ترویج مطالعه یادآوری کنم :

  ۱-همیشه بهانه برای مطالعه نکردن وجود دارد ، باید به دنبال انگیزه ها و محرک های مطالعه برای خود و اطرافیانمان باشیم .

 ۲-- حس بعد از مطالعه و تمام کردن و به پایان رساندن یک کتاب ، پژوهش و کار تحقیقی همیشه حس خوبی است ، سعی کنیم آن حس را برای خود یاداوری  کنیم  و برای دیگرانی که    میخواهیم مطالعه کنند توضیح دهیم ،می تواند آثار مثبتی داشته باشد .

 ۳--هر وقت یک کتابی را در موضوعی خاص مطالعه میکنیم این نکته برای ما روشن میشود که چقدر در این موضوع کم اطلاع بوده ایم و چقدر با این مطالعه به دانش ما در آن موضوع افزوده شده است لذا این شرایط و وضعیت در مورد سایر موضوعات هم صادق است یعنی تازه بعد از خواندن و مطالعه کتاب در آن موضوع به عمق نا دانسته هایمان که بسیار هم هستند می بریم . 

 ۴-- همواره نام تعدادی کتاب مطلوب و مفیدی راکه مورد مطالعه مان قرارگرفته است در نظر داشته باشیم تا در شرایط مناسب به دیگران پیشنهاد بدهیم . 

 ۵--همراه داشتن کتاب یا متن و مقالعه برای مطالعه کار  خوبی است چون با همه شلوغی ها در هنگام ایاب و زهاب گاهی امکان نشستن در ایستگاه اتوبوس یا روی صندلی های اتوبوس یا قطار پیش می اید و امکان مطالعه فراهم میشود میتوانیم از همان زمان ها استفاده کنیم . 

۶-- دیدن فیلم و سریال و امثال آن خوب است بویژه بعد تفریحی و سرگرمی آن ها زیاد است اما یادمان باشد که هیچکدام از آنها جای مطالعه کتاب را نمیگیرد و آن عمق را ندارند.

 ۷-- کماکان کتاب بهترین هدیه  و در نوع خود کالایی فرهنگی و ارزشمند است .  تقدیم کتاب به دوستان و آشنایان در مواقع و مناسبت های مختلف میتواند در ترویج کتابخوانی تاثیر داشته باشد .

[ یکشنبه 19 دی‌ماه سال 1395 ] [ 04:25 ب.ظ ] [ سعید فانیان ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

آرشیو مطالب
آمار سایت
تعداد بازدید ها: 214554