دُرج

دُرج
وب نوشت سعید فانیان 
اشتراک گذاری
معرفی سایت برای دوستان
گالری عکس


برای نمایش تصاویر گالری کلیک کنید


 موسیقی به عنوان یکی از هنرهای هفتگانه بشر همواره با انسان و در مسیر زندگی او تاثیر گذار بوده است .بسیاری با موسیقی زندگی میکنند . موسیقی در زندگی خیلی از افراد نقشی مهم  دارد .بخش قابل توجهی از اوقات فراغت بسیاری از جوانان و بخشی از سالخوردگان با موسیقی پر میشود . در جهان، موسیقی برای خود علاوه بر هنر صنعتی قابل توجه است . موسیقی زبانی بین المللی و همه فهم دارد. در رسانه هایی همانند رادیو و تلویزیون موسیقی یک رکن مهم از تولید و پخش را تشکیل میدهد .درصد قبل اعتنایی از زمان برنامه ها بطور مستقل در متن ، زیر صدا و لابلای برنامه های شبکه های رادیویی و تلویزیونی را موسیقی تشکیل میدهد . امروزه تصور دیدن یک فیلم سینمایی یا یک سریال تلویزیونی بدون برخورداری از عنصر موسیقی سخت است .گرچه بعضا شبکه ها یا برنامه های گفتگو محوری هم هستند که از موسیقی استفاده نمیکنند اما سخن ما در مورد موسیقی ،جایگاه آن برای مردم در جهان، میزان شنیده شدنش و میزان استفاده رسانه ها از آن است . با این همه از ویژگی های موسیقی هر ملت و هر ناحیه آمیختگی آن با فرهنگ و آداب و فولکر آن منطقه و فرهنگ است . هر شنونده ای با شناختی معمولی میتواند موسیقی چینی ، عربی یا آفریقایی را در موقع شنیدن از یکدیگر تشخیص دهد .
در بسیاری از کشورها آشنایی با موسیقی بومی  بعنوان یکی از درس های پایه های اول آموزش های رسمی دانش آموزان قرار دارد . در کشور ما نیز با وجود دیدگاه های مختلف در مورد موسیقی همواره استفاده از موسیقی در رادیو ، تلویزیون و سینما و طی سالهای گذشته در اینترنت و شکل های مختلف فضای مجازی رواج داشته و دارد .با همه واقعیت هایی که بیان شد نیاز به موسیقی در جامعه می بایست به عنوان یک واقعیت پذیرفته شود و برای این واقعیت مشهود و ملموس اهمیت و توجه خاص ملحوظ و معطوف شود . نادیده گرفتن این مهم توسط دستگاه های مختلف اعم از آنهایی که مسولیت مستقیم دارند یا سایر دستگاه هایی که میتوانند محیط امنی برای حفظ و تقویت موسیقی فاخر ایرانی  فراهم کنندبه هیچ وجه از اهمیت آن نمی کاهد . تنها بی اعتنایی به این وافعیت باعث رشد موسیقی بی هویت و زیر زمینی یا جلب توجه مشتاقان موسیقی به موسیقی های غیر استاندارد ، بی محتوا و احیانا منحرف میشود . امیدواریم در این مقوله همانند سایر حوزه های فرهنگی نیازمند به توجه ، درایت و تدبیر ، توجه لازم از سوی همه دستگاه هامبذول بشود .

[ دوشنبه 25 خرداد‌ماه سال 1394 ] [ 10:45 ق.ظ ] [ سعید فانیان ]

  تمامی کشورها با هردرجه از آزادی بیان و با فرهنگ ها و شیوه های مختلف ارایه پیام  در رسانه های مختلف یک حد و چهارچوب تعیین شده برای منافع ملی خود دارند. اینکه آیا آن چهارچوب ها خوب اند یا نه ،سختگیرانه اند یا نه ،بحثی است که البته آن هم باید کارشناسان و متخصصان امنیت ملی انجام دهند .با همه این ها یک امر مشخص و قطعی است و آن حفظ منافع ملی است و منافع ملی یا National Interest در یک معنای کلی مجموعی از منافع آحاد مردم یک کشور است . منافعی که دولت ها در حوزه بین الملل به نمایندگی از ملت ها در پی تحقق و حفاظت از آن هستند.

نمی خواهیم در اینجا به بحث پیرامرن تعریف منافع ملی بپردازیم نکته مورد تاکید ما حفاظت و رعایت منافع ملی در رسانه هاست . در روزها و هفته های اخیر به انگیزه بحث در مورد مذاکرات جاری هسته ای بین ایران و کشورهای پنج باضافه یک بعضا شاهد طرح مسایل و مواردی در این خصوص در رسانه های مختلف هستیم که گاهی بنظر میرسد مباحثه کنندگان و مناظره کنندگان بیش از آن که دغدغه منافع ملی را داشته باشند صرفا در فکر از میدان به در کردن حریف هستند . بالاخره مذاکرات به پایان میرسد اما حفاظت و حراست از منافع ملی و رعایت چهارچوبها و خط قرمزهایی موضوعاتی همیشگی هستند که هر سیاستمدار ، کارشناس و تحلیگری طی سالیان فعالیت خود می بایست به رعایت آنها و حمایت از منافع ملی ،استقلال و سربلندی کشور پای بند باشد. امیدواریم هیچگاه حفظ منافع گروهی و جناحی برای هیچکدام از اهالی سیاست و رسانه اولویتی بالاتر از منافع ملی کشور نباشد و نشود . 

[ جمعه 22 خرداد‌ماه سال 1394 ] [ 09:42 ب.ظ ] [ سعید فانیان ]

 دوستانم در مورد آغاز بکار پایگاه اطلاع رسانی " امروز آنلاین "متنی را برایم ارسال کرده اند .ضمن تبریک و آرزوی موفقیت برای این عزیزان توجه شما را به متن ذیل جلب میکنم . امیدوارم حضور این عزیزان در عرصه رسانه ای کشور سازنده و مبارک باشد .

                    بنام خدا
در ایام خجسته ماه شعبان ، پایگاه اطلاع رسانی “امروزآنلاین”، ورود خود به سپهر رسانه ای کشور را اعلام میدارد.
میدانیم و بر این باوریم که در عصر انفجار اطلاعات و توسعه روزافزون رسانه های هوشمند، رسانه ای موفق تر است که از کیفیت و اعتبار بالاتری برخوردار باشد و به نیازهای بیشتری از مجموعه نیازهای جامعه مخاطب پاسخ دهد. بر این اساس تلاش دست اندرکاران “امروزآنلاین” فراهم آوردن مجموعه ای متنوع و با کیفیت از مطالب و اخبار مورد نیاز هموطنان در حوزه های مختلف فرهنگی و اجتماعی است.
همچنین برای دسترسی سریع و آسان به اطلاعات ضروری و نیازمندی های روزمره شهروندان، “امروزآنلاین” بستر مناسبی تحت عنوان فهرست راهنما را تدارک دیده که دربرگیرنده اطلاعات ارزشمند و مورد اطمینان در مورد تلفن، آدرس ، نقشه ، تصویر و شرح خدمات کلیه دوایر و نهاد های خصوصی و دولتی و واحد های صنفی کشور است.
بخشی از اطلاعات جمع آوری شده پس از پالایش و راستی آزمایی در دسترس قرار گرفته و بخش گسترده تری در حال تکمیل و اصلاح است که به مرور بر روی پورتال قرار خواهد گرفت.
“امروزآنلاین” در ابتدای راه است اما بنا دارد با تکمیل و گسترش روزافزون ظرفیت اطلاع رسانی خود در زمره رسانه های موفق و پربازدید کننده در محیط هوشمند رسانه ای نوین کشور جای گیرد . نظرات و پیشنهادات همکاران رسانه ای و آحاد هموطنان عزیز دلگرممان میکند و حرکتمان را در مسیر مطلوب توان و شتاب بیشتری می بخشد. 
لطفاً ما را ببینید : 
آدرس ما www.emruzonline.com
آدرس پستی emruzonline@gmail.com

[ پنج‌شنبه 7 خرداد‌ماه سال 1394 ] [ 08:02 ب.ظ ] [ سعید فانیان ]

1 2 >>

<

.: Weblog Themes By Iran Skin :.

آرشیو مطالب
آمار سایت
تعداد بازدید ها: 219651